Author Details

Vtora Македонија

Мицкоски во Еден на Еден: Груевски? Кој Груевски?

На повеќе теми и повеќе прашања одговарал лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Жаре во шоуто „Еден на...

Повеќе
Prva Македонија Црна Хроника

Опожарени возилата на Сузана Турунџиева и на Ребека

Автомобилот „Мини купер“ на пејачката и водителка Сузана Турунџиева било опожарено вчера околу 3 часот. Огнот го зафатил и...

Повеќе
cetvrta Живот и стил

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Васил Гарванлиев, ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија во Ротердам. Васил и е познат на...

Повеќе
Treta Македонија

Движење за чист воздух до Макрадули: Друже Јани ти си наше светло на крајот од индустрискиот оџак

Движењето за чист воздух испрати писмо до заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули по неговата изјава дека сензорите од...

Повеќе
Vtora Економија

Царовска: Преку социјален дијалог продолжуваме со соработката во интерес на економскиот раст и развој

Соработката помеѓу Владата, коморите, синдикатите и организациите на работодавачи е клучна во креирање на ефективни и ефикасни економски политики,...

Повеќе
Економија Почетна

Пресметките за новиот данок за автомобили на онлајн калкулатор на Царина

Царинската управа со онлајн калкулатор ќе им помага на граѓаните да пресметаат колку ќе изнесува царината при увоз на...

Повеќе
Prva Свет

Рускиот премиер Дмитри Медведев поднесе оставка

Рускиот премиер Дмитри Медведев поднесе оставка денеска. Оставката е веќе депонирана, а рускиот претседател Владимир Путин, како што јавуваат...

Повеќе
Prva Економија

Уште 13 домашни компании регистрирани за извоз на храна во ЕУ

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ), Зоран Атанасов денеска на средба со новинарите информира дека уште 13...

Повеќе
Treta Македонија Црна Хроника

Обвинителство отвори истрага за силувањето во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари...

Повеќе
cetvrta Економија

Плус четири дена годишен одмор за пушачи кои непушат на работа, бонус од британска компанија

Вработените во Агенција за  вработување во англискиот град Свиндон добиле четири дополнителни дена за годишен одмор под услов  да...

Повеќе

Page 3 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password