Treta

Државата ќе ви го врати сиот платен данок: Од 10 до 12 октомври – викенд без ДДВ

Викендот без ДДВ кој е планиран за празничниот викенд од 10 до 12 октомври впрочем треба да опфати повеќе од 350.000 граѓани, корисници на апликацијата „МојДДВ“. Премиерот Зоран Заев го промовираше…

Повеќе

Навални сепак ќе се лекува во Германија

Управата на руската болница, каде е хоспитализиран лидерот на руската опозицијаАлексеј Навални, денеска е префрлен на лекување во Германија. Претходно, семејството на Навални побара тој да го продолжи лекувањето во…

Повеќе

Богатството на Марк Закерберг порасна на 100 милијарди долари

Богатството на основачот на Facebook, Марк Закерберг, порасна на 100 милијарди долари откако социјалната мрежа понуди нова услуга на кратки видеа, пренесе BBC. Компанијата пред два дена го претстави Instagram…

Повеќе

ШТЕТАТА ОД ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ПРИСТАНИШТЕТО ВО БЕЈРУТ МЕЃУ 3 И 5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Гувернерот на Бејрут, Мерван Абуд изјави дека штетата од експлозијата во пристаништето во тој либански град е меѓу три и пет милијарди долари. Говорејќи за либанската новинска агенција „ННА“, Абуд…

Повеќе

„Роберт Кох“: Пред почетокот на есента е можен втор бран на коронавирусот во Германија

Ларс Шаде, високо позициониран претставник на германските здравствени власти, денеска предупреди дека пред почетокот на есента во земјата може да се појави втор бран на коронавирусот, а тој намногу ќе…

Повеќе

Неделен хороскоп за 27.април- 4. мај 2020 година

Бик 21.4- 20.5. Љубов Деновите што следуваат се богати со љубовни искуства што ќе ви бидат пријатни. Оние кои сеуште се сами, ќе треба да се дотераат и да најдат…

Повеќе

Стопанска комора бара развојна програма во предизборието: Заев е кај Азески

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево одржува средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески. Сака да ги слушне, како што рече пред средбата, предлозите на бизнис заедницата,…

Повеќе

Движење за чист воздух до Макрадули: Друже Јани ти си наше светло на крајот од индустрискиот оџак

Движењето за чист воздух испрати писмо до заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули по неговата изјава дека сензорите од Али експрес предизвикувале паника и дека Скопје не било толку загадено….

Повеќе

Обвинителство отвори истрага за силувањето во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба…

Повеќе

Апел за помош: Малата Анастасија треба да се оперира

Сто илјади евра треба да се соберат за операцијата на малиот ангел, двегодишната Анастасија од Валандово која се бори со тешка форма на тумор. Операцијата ќе буде во Турција. Повикот…

Повеќе

Page 1 of 16

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password