Author Details

Очекуваме уште во текот на оваа година целосно да започнат преговорите за членство на земјава во ЕУ, изјави министерката...

Повеќе

Во согласност со досегашните анализи кои се однесуваат на актуелната состојба со корона вирусот во земјава, во текот на...

Повеќе

Ларс Шаде, високо позициониран претставник на германските здравствени власти, денеска предупреди дека пред почетокот на есента во земјата може...

Повеќе

За ова обвинение дознав уште на 3 април 2019 година од тогашниот премиер Зоран Заев, изјави денеска во судот...

Повеќе

Месечните минимални трошоци на едно семејство во април изнесувале 33.243 денари, покажуваат податоците од синдикалната потрошувачка кошница што ги...

Повеќе

Бик 21.4- 20.5. Љубов Деновите што следуваат се богати со љубовни искуства што ќе ви бидат пријатни. Оние кои...

Повеќе

Министерот за здравство Венко Филипче ќе побара од Владата да наложи казнувањето на граѓаните кои не носат заштитна опрема...

Повеќе

Српската влада објави дека за прзникот 1-ви мај водедува подолг полициски час. Како што информираат  забраната за движење ќе...

Повеќе
Vtora Македонија

ДИК не одлучува за одложување на изборите, ама смета дека е пожелно

Во врска со објавите и насловите на прилозите на некои од медиумите од денешната седница, Државната изборна комисија појаснува...

Повеќе
Prva Македонија

АЏИБАДЕМ СИСТИНА И ОРКА ХОЛДИНГ: НАД 150 СОБИ ОД ХОТЕЛ ИБИС ЌЕ БИДАТ ЗА ЛИЦА СОМНИТЕЛНИ НА КОРОНАВИРУС

„Аџибадем Систина“ и „Орка Холдинг“ соопштуваат дека од утре го ставаат на располагање на Министерството за здравство целосниот капацитет...

Повеќе

Page 2 of 123

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password