Author Details

Vtora Македонија

ДИК не одлучува за одложување на изборите, ама смета дека е пожелно

Во врска со објавите и насловите на прилозите на некои од медиумите од денешната седница, Државната изборна комисија појаснува...

Повеќе
Prva Македонија

АЏИБАДЕМ СИСТИНА И ОРКА ХОЛДИНГ: НАД 150 СОБИ ОД ХОТЕЛ ИБИС ЌЕ БИДАТ ЗА ЛИЦА СОМНИТЕЛНИ НА КОРОНАВИРУС

„Аџибадем Систина“ и „Орка Холдинг“ соопштуваат дека од утре го ставаат на располагање на Министерството за здравство целосниот капацитет...

Повеќе
Почетна Свет

Шпанија: Над 2.000 заразени и 100 починати од Ковид-19 за еден ден

Шпанската Влада денеска донесе одлука за прогласување вонредна состојба на територијата на цела земја во период од 15 дена,...

Повеќе
Главна Македонија Почетна

Филипче: Температура развиле 7 пациенти од Штип, Куманово, Тетово, Кичево и Охрид

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека сите 13 пациенти кои се во болница, се во...

Повеќе
Македонија Почетна

Интервју со д-р Јовев: Лидери сме во регионот по многу кардиохируршки операции

Имаме високо едуциран и спремен домашен тим. Една од моите цели, покрај формирање на државната, Универзитетска кардиохирургија, беше и...

Повеќе
Prva

ВО ФЕВРУАРИ НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ИМ БИДАТ ИСПЛАТЕНИ 3,8 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПОВРАТ НА ДДВ

На граѓаните за второто тримесечие од почетокот на мерката поврат на ДДВ ќе им биде исплатен поврат во износ...

Повеќе
Македонија Почетна

Меркел со оптимизам за Македонија во ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел и хрвтскиот премиер Андреј Пленковиќ на заедничката прес – конференција вчера во Берлин изразија надеж...

Повеќе
Treta Економија

Стопанска комора бара развојна програма во предизборието: Заев е кај Азески

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево одржува средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески. Сака да...

Повеќе
cetvrta Бизнис

НЛБ Банка ја додели главната награда за наградната игра „Поинакво зимско доживување со Mastercard® haPPy во Кицбил, Австрија!“

НЛБ Банка АД Скопје денес ја додели главната награда во рамки на наградната игра „Поинакво зимско доживување со Mastercard® haPPy...

Повеќе
Економија Почетна

Царовска: Со субвенциите работодавачите ги зголемија платите

Засега добро тече исплатата на покачената минимална плата на 14.500 денари и тоа е поврзано со мерката за субвенционирање...

Повеќе

Page 2 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password