Vtora

По 6.000 денари на картички добиваат пензионери, невработени, студенти – вкупно 280.000 луѓе

Владатата ќе даде платежни картички Купувам домашно на 283.000 граѓани на државата во вкупна вредност од 27,6 милиони евра. По 6.000 денари на картичка ќе добијат пензионерите, граѓани од ранливи…

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: ИЛЧЕ ОД ОХРИД ПО ДЕСЕТТИНА ДЕНА ЛЕКУВАЊЕ, УСПЕА СО ПЛЕСНУВАЊЕ НА РАЧИЊАТА ДА СЕ ЗБОГУВА СО ЛЕКАРИТЕ

Илче од Охрид по десетина дена лекување и нега на Клиниката за детски болести успеа со плеснување на рачињата и едно големо браво да се збогува со тимот лекари кои…

Повеќе

Влада: Кризна состојба на јужната и северната граница

Владата денеска на седницa донесе Одлуката за кризна состојба на дел од територијата на земјава поради зголемен обем на влез и транзитирање на мигранти и поради пандемијата и опасноста од…

Повеќе

Бојан Јовановски: Јас прв пријавив кај Оливер Спасовски дека Орце Камчев ме снимал

За ова обвинение дознав уште на 3 април 2019 година од тогашниот премиер Зоран Заев, изјави денеска во судот Бојан Јовановски, каде сведочи за предметот Рекет во кој е првообвинет….

Повеќе

ДИК не одлучува за одложување на изборите, ама смета дека е пожелно

Во врска со објавите и насловите на прилозите на некои од медиумите од денешната седница, Државната изборна комисија појаснува дека не одлучувала, не побарала и не препорачала одложување на изборите,…

Повеќе

Мицкоски во Еден на Еден: Груевски? Кој Груевски?

На повеќе теми и повеќе прашања одговарал лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Жаре во шоуто „Еден на Еден“ кое се снимало синоќа. – Се слушате ли со Груевски?,…

Повеќе

Царовска: Преку социјален дијалог продолжуваме со соработката во интерес на економскиот раст и развој

Соработката помеѓу Владата, коморите, синдикатите и организациите на работодавачи е клучна во креирање на ефективни и ефикасни економски политики, програми, проекти и мерки, за побрз и одржлив економски развој, истакала…

Повеќе

Спасовски и Заев кај Вартоломеј во Истанбул

Премиерот Оливер Спасовски и претседателот на СДСМ, поранешниот премиер Зоран Заев се сретнале со Вселенскиот Патријарх г.г.Вартоломеј. Двајцата се во Истанбул во Цариградската Партијаршија на покана на Патријархот Вартоломеј.  …

Повеќе

Во Мелбурн татко убил ќерка и зет – потекнуваат од Струга

Ветон Мусаи (29) по потекло од Струга и неговата сопруга Линдита Мусаи биле застрелани во нивниот дом во Мелбурн на 31 декември. Линдита (25) починала на лице место, а Ветон…

Повеќе

Поскапеа горивата, од денеска нови цени

Малопродажните цени на нафтените деривати од полноќ се зголемуваат во просек за 1,28%. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 ден/литар и ќе изнесува 68,50 ден. Бензинот…

Повеќе

Page 1 of 17

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password