Author Details

Иновативниот уред IQOS (ајкос) кој направи револуција во тутунската индустрија од денеска е во продажба во Македонија. IQOS е...

Повеќе

Институтот за јавно здравје, денеска регистрира 22 оздравени пациенти, а има 33 нови случаи. На пат кон Клиниката за инфективни...

Повеќе

Очекуваме уште во текот на оваа година целосно да започнат преговорите за членство на земјава во ЕУ, изјави министерката...

Повеќе

Во согласност со досегашните анализи кои се однесуваат на актуелната состојба со корона вирусот во земјава, во текот на...

Повеќе

Ларс Шаде, високо позициониран претставник на германските здравствени власти, денеска предупреди дека пред почетокот на есента во земјата може...

Повеќе

За ова обвинение дознав уште на 3 април 2019 година од тогашниот премиер Зоран Заев, изјави денеска во судот...

Повеќе

Месечните минимални трошоци на едно семејство во април изнесувале 33.243 денари, покажуваат податоците од синдикалната потрошувачка кошница што ги...

Повеќе

Бик 21.4- 20.5. Љубов Деновите што следуваат се богати со љубовни искуства што ќе ви бидат пријатни. Оние кои...

Повеќе

Министерот за здравство Венко Филипче ќе побара од Владата да наложи казнувањето на граѓаните кои не носат заштитна опрема...

Повеќе

Српската влада објави дека за прзникот 1-ви мај водедува подолг полициски час. Како што информираат  забраната за движење ќе...

Повеќе

Page 1 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password