Vtora

Џорџ Буш: Излезете на референдум

Уште од првиот ден на независноста на вашата држава, Соединетите Американски Држави се ваш постојан пријател, напиша поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш во писмото до граѓаните на Република Македонија,…

Повеќе

Никола Тодоров: Ќе гласам „ЗА“ на престојниот референдум

Поранешниот министер за здравство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров денеска рече дека ќе гласа на престојниот референдумот. Тој на денешната дебата на тема „Дебатираме за НАТО“ во организација на…

Повеќе

Нова мерка на Владата за преквалификација на невработените според потребите на компаниите

Нова мерка „Шанса за сите“ која опфаќа преквалификација на невработените лица во согласност со потребите на стопанството предложија денеска вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерката за труд и…

Повеќе

Притвор за осомничениот за убиството во Беловодица

) – Мерка притвор во траење од 30 дена на Е.Т. (24) од Битола, кој се сомничи за убиството во Беловодица му одреди Судија на претходна постапка при Основниот суд…

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ со кривична пријава за Заев за поткуп на гласачи

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Димовски денеска на прес-конференција изјави дека партијата ќе поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп на гласачи. „Бараме Републичкиот Јавен обвинител, да…

Повеќе

Ураганот Флоренс остави 160.000 луѓеа без струја (ВИДЕО)

Како што беше најавен најсилниот ураган можеби и во историјата, пристигна во Северна и Јужна Каролина. Најмалку 160.000 луѓе останаа без струја во Северна Каролина, каде ураганот уште не ни…

Повеќе

И неизбежниот еврокомесар за проширување ќе дојде за референдумот

И Јоханес Хан, еврокомесарот за проширување на ЕУ, ќе ја посети Македонија пред одржувањето на референдумот на 30 септември. Хан на 17 и 18 септември пристигнува официјално во Скопје како…

Повеќе

Македонскиот бисер, Охрид, домаќин на ЕТУ Балканското првенство во триатлон

Скопје, (11.09.2018) Во Охрид од 14-ти до 16-ти септември следи еден од најголемите и најтешки видови на атлетско натпреварување, триатлонот. ЕТУ Балканското првенство во триатлон во 2018 година е од…

Повеќе

Две монети и празна торбичка најдени во „опелот“ на убијците од Смилковско

Судиите од Кривичниот суд Огнен Ставрев и Осман Шабани, обвинителите од СЈО Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски и адвокати, денеска во присуство на јавноста извршија увид на возилото „опел омега“ кое е…

Повеќе

Fly Dubai во Македонија со двојно поскапи понуди од оние во Бугарија

Летните понуди со попусти на истекот од летото што авиокомпанијата Fly Dubai ги нуди за повратни билети до далечните егзотични дестинации се најскапи во Македонија во споредба со соседството. Цената…

Повеќе

Page 16 of 17

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password