Мицкоски во Еден на Еден: Груевски? Кој Груевски?

На повеќе теми и повеќе прашања одговарал лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Жаре во шоуто „Еден на Еден“ кое се снимало синоќа.

– Се слушате ли со Груевски?, го праша Жаре Мицкоски.

– Кој Груевски? Дејан Груевски?

– Не, Никола.

– Има еден Никола од Кисела вода, му одговорил Мицкоски на водителот на шоуто.

Мицкоски зборуваше и за приватниот живот, за семејството, за младешките денови, а прифатил и интересни предизвици – игри кои му ги подготви екипата на Еден на Еден. Емисијата ќе се емитува во недела, на Канал 5 од 18.30, објави Фактор.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password