Главна

Филипче: Температура развиле 7 пациенти од Штип, Куманово, Тетово, Кичево и Охрид

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека сите 13 пациенти кои се во болница, се во стабилна состојба. Само првата пациентка од Дебар е на распираторна машина….

Повеќе

Извлечени првите добитници од наградата на Мој ДДВ

Извлечени првите 15 добитници на 100 000 денари од наградната игра Мој ДДВ, #МојаНаграда, напиша министерката за финансии нина Ангеловска. „Шест од наградите ги добија граѓани од Скопје, по две…

Повеќе

На тендерите уште одлучува „најниската цена“

  Старите навики се посилни од новиот Закон за јавните набавки. Најниската цена и електронската аукција остануваат неприкосновени и во првите месеци од примената на Законот, се вели во последниот…

Повеќе

Убавина на која не може да се одолее: „Инекс Олгица” со ултра модерен спа центар

Летната сезона почна, а за туристите, сепак најважно е во слободните денови да ги спојат убавината на природата и мирот со високо квалитетно уживање. Домашните и странските туристи во последно…

Повеќе

Попуштил ботоксот или годините си го прават своето: Изгледот на Северина ги шокираше сите (ФОТО)

Пејачката Северина Којиќ (46) се појавила на премиерата на првата хрватска комедија од иднината „Последниот Србин во Хрватска“ во придружба на својот сопруг, Игор Којиќ (31). Сопружниците инаку имаат помали…

Повеќе

Потпишан Протоколот за приемот на Македонија во НАТО

Aмбасадорите на 29 земји членки на Северно-атлантската алијанса денеска во седиштето на организацијата го потпишаа Протоколот за членството на Македонија во НАТО. На церемонијата во седиштето на Алијансата, во Брисел,…

Повеќе

Пронајдени нови вакцини со декларации со изминат рок

Во здравствените домови, односно пунктови за имунизација низ Македонија пронајдени се уште вакцини со погрешна декларација за изминат рок, тврди директорот на Агенцијата за лекови и медицински средства МАЛМЕД, Ќахил…

Повеќе

Apple е највредниот светски бренд за 2018 година

Apple е највредниот светски бренд за 2018 година, со вредност од 214,4 милијарди долари, што претставува за 16 отсто повеќе од претходната година, покажува традиционалната годишна ранг листа на Интербренд….

Повеќе

Почнува јавната расправа за уставните амандмани

Почнувајќи од утре, Владата организира серија јавни дискусии со експертската јавност и со граѓаните во врска со нацрт-амандманите за измени на Уставот на Република Македонија, со цел инклузивност во историскиот…

Повеќе

Оди кон подобро, му ги симнаа завоите од главата

Здравствената состојба на Дарко Лазиќ, кој пред осум дена доживеа стравична несреќа кога неговиот автомобил слетал од патот и се превртел на кров, е се подобро, пренесуваат српските медиуми. Како…

Повеќе

Page 1 of 3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password