cetvrta

Новозаболени 33 лица, почина пациентка од Велес

Институтот за јавно здравје, денеска регистрира 22 оздравени пациенти, а има 33 нови случаи. На пат кон Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починал пациент од Велес на…

Повеќе

НЛБ Банка ја додели главната награда за наградната игра „Поинакво зимско доживување со Mastercard® haPPy во Кицбил, Австрија!“

НЛБ Банка АД Скопје денес ја додели главната награда во рамки на наградната игра „Поинакво зимско доживување со Mastercard® haPPy во Кицбил, Австрија!“. Добитникот е Дејан Цветковски од Куманово, а главната…

Повеќе

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Васил Гарванлиев, ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија во Ротердам. Васил и е познат на македонската публика уште од најраната возраст, кога на само седум години…

Повеќе

Плус четири дена годишен одмор за пушачи кои непушат на работа, бонус од британска компанија

Вработените во Агенција за  вработување во англискиот град Свиндон добиле четири дополнителни дена за годишен одмор под услов  да не пушат на работа. Агенцијата „KCJ Training & Employment Solutions“ од…

Повеќе

Извлечени првите добитници од наградата на Мој ДДВ

Извлечени првите 15 добитници на 100 000 денари од наградната игра Мој ДДВ, #МојаНаграда, напиша министерката за финансии нина Ангеловска. „Шест од наградите ги добија граѓани од Скопје, по две…

Повеќе

Издвоени 19 милиони евра за набавка на механизација за ископ на јаглен во РЕК Битола

АД ЕСМ денеска објави јавен повик за набавка на помошна механизација за РЕК Битола во вредност од 19 милиони евра со која се планира да се купат 47 парчиња од…

Повеќе

Макрадули: Видливи првите позитивни резултати во намалување на загадувањето на воздухот

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули се обрати на прес-конференција. Во продолжение ви го пренесуваме во целост неговото обраќање. „Дозволете, во морето информации поврзани со аерозагадувањето,…

Повеќе

Урбаната приказна „Ефектот на среќа“ го отвори „Cinedays“

Играниот филм „Ефектот на среќа“ (The Happiness Effect) на режисерот Борјан Зафировски вчера ја имаше својатапрва проекција во преполната сала во кино „Милениум“на отворањето на филмскиот фестивал „Cinedays“. Остварувањето обработува приказна…

Повеќе

Крај на топлото време: Од утре заладува

Во текот на утрешниот ден облачноста ќе се зголемува, ќе почне да дува умерен северен ветер и дневната температура ќе опадне за 3 до 5 степени, информира УХМР. Значително опаѓање…

Повеќе

СУГАРЕСКИ: ГОДИНАТА ЌЕ ЈА ЗАВРШИМЕ СО НАД 500 КИЛОМЕТРИ ОБНОВЕНИ ПАТИШТА

Градежните активности за унапредување на патната мрежа во државата насекаде се одвиваат со силно темпо, оцени министерот за транспорт и врски Горан Сугарески по увидот во работите на делницата од…

Повеќе

Page 1 of 13

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password