Author Details

Vtora Свет

Јункер: ЕУ и Велика Британија треба да се однесуваат како два вљубени ежа

Европската унија и Велика Британија би требало една кон друга да се однесуваат како два вљубени ежа, кои не...

Повеќе
Prva Македонија

Шекеринска: Нема поголеми избори и изјаснување од референдумот

Поголеми избори и појасно изјаснување од претстојниот референдум нема да имаме. Таа порака граѓаните ќе ни ја упатат на...

Повеќе
Македонија Почетна

Кукан: Нема план Б, очекуваме позитивен исход од референдумот

Европарламентарците Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан денеска во Скопје им порачаа на граѓаните да кажат „да“ на претстојниот референдум,...

Повеќе
Македонија Почетна

Фон дер Лаин: Имате уникатна шанса, искористете ја (видео)

Сакаме да ја градиме Европа заедно со вас. Убедена сум дека референдумот ќе биде успешен и дека на крајот...

Повеќе
Vtora Бизнис

„Катар ервејс“ објави загуба од 69 милиони долари

Катарската авио-компанија „Qatar Airways“ забележаа загуба од 69 милиони долари во оваа финансиска година, што претставува пад од над...

Повеќе
cetvrta

Четири деца загинаа кога воз удри во велосипед во Холандија

Четири деца загинаа, а две лица се потешко повредени денеска кога воз удри во велосипед за повеќе лица на...

Повеќе
Prva Црна Хроника

Ова е станот што крена паника во скопски Аеродром

Користени пелени се причината за евакуацијата на жителите на Аеродром во населбата Острово. настаната голема паника, реагираа полицијата, противпожарна...

Повеќе
Prva Македонија

Паника во скопски Аеродром: Граѓаните ги напуштаат домовите

Станарите се на булеварот, но се уште не се знае причината поради која се чувствува остар мирис во зградата...

Повеќе
Бизнис

НЛБ со понуда за плаќање преку мобилен телефон

Откако Народната банка ја намали основната каматна стапка се очекува да дојде и до намалување на каматните стапки кај...

Повеќе
Treta Економија

Анѓушев: Размислуваме за замрзнување на придонесите на текстилните и кожарските работници

Владата размислува за мерката за замрзнување на придонесите на работниците во текстилната и кожарската индустрија. Ова денеска го најави вицепремиерот за...

Повеќе

Page 110 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password