Author Details

Бизнис

ТЕ-ТО: Ниту еден доверител не е оштетен

ТЕ-ТО АД Скопје работи согласно законите, ги почитуваме сите одлуки на надлежните институции и постапуваме по нив. Сите други...

Повеќе
Бизнис

Веро трајно ги намали цените на 650 производи за секојдневна употреба

 „Веро“ трајно ги намали цените на 650 основни производи кои ја сочинуваат секојдневната потрошувачка кошничка на граѓаните. Станува збор...

Повеќе
Treta Економија

Хаџимишев: Апелација го потврди незаконскиот стечај на ТЕ-ТО, ова е организирана структура со државни институции

  Апелациониот совет направил уште поголема незаконитост од првостепениот суд кога ја потврдил одлуката ТЕ-ТО да оди во стечај...

Повеќе
Живот и стил Магазин

Поранешниот маж на Кија фатен со нова девојка

Слободан Радановиќ, поранешниот маж на Кија е фатен со нова девојка. Станува збор за фотогтафија која е направена во...

Повеќе
Живот и стил

Ова е новиот фраер на Емина

Новото момче на Емина е турскиот милионер Седетин Саран. Тој на својот инстаграм профил објави фотографија со неа. Под...

Повеќе
Живот и стил

Беквалац: „Веќе не плачам, јас своето го исплакав“

Поп ѕвездата Наташа Беквалац од се низ што помина изминативе месеци, излезе уште посилна. Ужива во љубовта на пријателите...

Повеќе
Бизнис

Македонија и Албанија потпишаа договор за гасификација

Македонија и Албанија ќе соработуваат на развој на преносните мрежи на природен гас преку изградба на интерконективен вод, во...

Повеќе
Живот и стил

ЈСП воведе нови правила за патниците

На официјалната страница на ЈСП Скопје е истакнат кодекс за однесување на патниците. Според него, во возилата не е...

Повеќе
cetvrta Религија

Денеска е Раѓање на Пресвета Богородица- Мала Богородица

Утрена богослужба, а потоа и света литургија се одржува денеска во православните христијански храмови по повод празникот Рождество на...

Повеќе
Treta Свет

Танзанија: Најмалку 86 лица загинаа кога траект потона во езерото Викторија

Најмалку 86 лица загинаа откако вчера потона траект со стотици патници во езерото Викторија во Танзанија, јави локалниот портал...

Повеќе

Page 109 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password