Treta

Хаос среде емисија во живо, водителката расплакана ја напушти емисијата – Видео

Српската аналитичарка Јелена Милиќ направи вистински хаос додека гостуваше во утринската емисија на телевизија „Хепи„. Уште на почетокот на своето гостување влезе во судир со водителката Ирина Вуковиќ.  Милиќ на…

Повеќе

Прванов: ЕУ и НАТО да ја примат Македонија под уставното име

Поранешниот претседател на Бугарија Георги Прванов (2002-2012) вели дека нема шанси да биде прифатено името Северна Македонија, коментирајќи ги резултатите од референдумот во денешното гостување на БНТ. – Јас мислам…

Повеќе

Иванов: Реалност е дека референдумот не успеа

Тивкото мнозинство одлучи, реалност е дека референдумот не успеа. Не се обидувајте да ја измените оваа реалност, порача денеска претседателот Ѓорге Иванов во обраќањето до јавноста. – Не се обидувајте…

Повеќе

Нова цена на горивата

Центата на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на рафинериските и на…

Повеќе

Кривична за момчето кое нападна тројца полицајци

Кривично ќе се гони момчето кое нападна тројца полициски службеници во дворот на основното училиште „Лазо Ангеловски“ во Ново Лисиче за време на гласањето, изјави Џељал Бајрами, јавен обвинител. Со…

Повеќе

Ако е студено, може да има парно од понеделник

Иако е забележан пад на утринските и вечерните температури, според Регулаторната комисија за енергетика, грејната сезона нема да започне пред први октомври. Исто така, ако почне на први октомври или…

Повеќе

МВР ќе издава лични карти денеска и утре

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите одделенија за управни работи ќе работат денеска и утре (29-ти и 30 септември 2018). Сите барања за издавање лична карта (оштетена,…

Повеќе

Спречен голем терористички напад во Холандија

Денеска холандската полиција уапси седуммина мажи под сомненние дека планираат голем терористички напад со гранати , автоматско оружје , како и други видови експлозивни направи. Тројца од сега приведените претходно…

Повеќе

Османи: Македонија ќе ја престигне Црна Гора во преговорите

Вицепремиерот за европски прашања и главен преговарач, Бујар Османи, денешниот прв подготвителен скрининг, го нарече историски ден и порача дека Македонија, со оглед на нејзиното искуство, многу брзо може да…

Повеќе

Балканот во паника „Мајмунската сипаница„ ги мобилизира докторите

Србија воведе засилени контроли на граничните премини поради појавата на случаи на така наречени „мајмунски сипаници“ во земји во Западна Европа, јави Танјуг. – Го контролираме авионите што доаѓаат од…

Повеќе

Page 13 of 15

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password