Treta

Охридска банка има нов претседател на Управниот одбор

Нина Неданоска е новоизбраниот претседател на на Упрваниот одбор на Охридска банка, соопшто банката на Македонска берза. Измените во органите на управување следуваат по оставката на довчерашната претседателка на УО…

Повеќе

Раст во сите сегменти од работењето на НЛБ Банка

Во периодот јануари-септември 2019 година, НЛБ Банка АД Скопје оствари нето добивка во износ од 1.455.738 илјади МКД, што е за 21 % над планот, што се должи на континуирани…

Повеќе

ДИМИТРОВ И ОСМАНИ НА ОТЧЕТ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Северна Македонија, Артан Груби, за утре закажа тематска седница посветена на евроинтегративните процеси во нашата држава по Самитот на ЕУ…

Повеќе

Бабовски: Нема причина за штрајк на земјоделците

Искористеноста на буџетот за 2019 година после ребалансот со кој се исплаќа единственото барање и се реализираат мерките во програмата за земјоделство и рурален развој е 72 отсто, а доколку…

Повеќе

Автомобилите поскапуваат следната година

Пораст на цената на новите автомобили во просек за 2,6 отсто во 2020 година ќе предизвикаат новите ригорозни стандарди за производство на возила со кои емисијата на јаглерод диоксид (CO2)…

Повеќе

Заработува милиони зашто немал време да готви

Економистот Тимо Болт, сопственик на фирмата „Густо“, поради прекувремена работа немал време да готви, но проблемот го решил многу успешно. – На 26 години работев како економист во лондонска корпорација….

Повеќе

Ќе се продава барокната Градска куќа

Ќе се продава барокната Градска куќа на кејот на реката Вардар, одлучи Советот на Град Скопје, по предлог на градоначалникот Петре Шилегов. – Денешнава седница ја отвораме со оваа точка…

Повеќе

Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати

Наскоро излегува продолжението на популарниот филм на Дизни „Maleficent” со Анџелина Џоли во главна улога, а по тој повод на службениот Инстаграм профил на Дизни е објавена досега невидена снимка…

Повеќе

Некој го реновирал тоалетот па сè фрлил во Охридско Езеро

Деновиве темата за Охридското Езеро и неговата безбедност е актуелна, па членовите на Нуркачки центар „Akvatek“ како големи вљубеници во Охридското Езеро, постојано апелираат да се внимава што се фрла…

Повеќе

Турција и Чешка го ратификуваа протоколот за членство во НАТО

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на…

Повеќе

Page 2 of 15

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password