Treta

Дали патарините ќе поскапат?

Од мај следната годинина ќе почне да се наплаќа патарина на новиот автопат Демир Капија – Смоквица на двете наплатни рампи кај Демир Капија и кај Гевгелија кои се градат…

Повеќе

БЕГ: Од понеделник почнува грејната сезона

Граѓаните и правните субјекти во Скопје кои се поврзани на централниот систем на топлинска енергија, од 15 октомври (понеделник) ќе почнат да добиваат топлинска енергија, сѐ до 15 април 2019,…

Повеќе

Апсење на скопскиот аеродром

Во текот на вчерашниот ден во 13:40 часот на Граничен премин Аеродром Скопје како депортирано лице од Швајцарија пристигнал В.Ш.(36) од с.Камењане, тетовско, информираат од МВР. При пропроверка било констатирано…

Повеќе

СЈО СО ШЕСТ НОВИ ИСТРАГИ: Ставрески, Груевски, кој уште ќе се гони?

СЈО отврои пест нови истраги. Информацијата е објавена на веб сајтот на СЈО. Кодните имиња се: ПОДАРОК,  ПРОПАГАНДА,  ДИЗАЈН, ХАРМОНИЈА, БАЗНИ СТАНИЦИ, и ПАЦИЕНТ.  Се работи за сериозни злоупотреби, а  ќе се гонат познати лица кои…

Повеќе

„Лидл“ влезе во Србија

-Германскиот трговски ланец „Лидл“ утре ќе ги отвори своите први 16 супермаркети во 12 градови во Србија, во кои се вработени над 1.500 лица. Почетокот со работа на познатиот трговски…

Повеќе

Над 150 брендови ќе се престават на саемот за мебел

Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел на кој граѓаните ќе можат да ги видат најновите трендови во производството на мебел….

Повеќе

Октомври ќе биде топол со температури над 25 степени

Европските хидрометеоролози најавуваат дека „Ѓупското лето“ ќе потрае, а во втората половина од оваа недела се очекуваат температури од седум до 10 степени повисоки во однос на просечните за овој…

Повеќе

Уапесн крадецот кој правел лом по становите во Аеродрoм

Кривична пријава е поднесена против 32-годишен скопјанец поради основано сомнение дека сторил една кражба и една тешка кражба и притоа се стекнал со противправна имотна корист од околу 45 илјади…

Повеќе

Груевски може да бара одложување на казната

Експремиерот Никола Груевски одлуката на Апелацискиот суд ќе треба да ја добие во писмена форма, а судијата за извршување на санкции треба да му достави упатен акт со датум за…

Повеќе

Апасиев најавува нова „Црвена револуција„

Универзитетскиот професор, Димитар Апасиев бара од владата да ја почитува одлуката од референумот и да бидат распишани нови избори. На својот фејсбук профил напиша дека референдумот е неуспешени дека очекува…

Повеќе

Page 12 of 15

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password