Почетна

Кој ќе пушти гас до Штип?

Додека се заострува дебатата, но и реакциите во јавноста околу изградбата на магистралиниот гасовод

Повеќе

Им требаат 128.000 пилоти

Ако барате работа можете да размислувате за школување за пилот и заминување во Кина.

Повеќе

(ВИДЕО) Активисти легнати пред багер: Не даваат да се копа по Водно

На Водно во тек се активности и градежни работи за изградба на гасоводот кој ќе поминува преку планината. Меѓутоа група граѓани се одзваа на повикот на социјалните мрежи и преку…

Повеќе

ЛИРАТА ПОВТОРНО ТОНЕ: Што ја турна турската валута кон дно?

Турската лира ослабна денес спрема доларот , по зголемување на загриженоста од потенцијални негативни ефекти на кризата на домашната валута. До раст на загриженосѕа дојде поради изјавата на министерот за…

Повеќе

Page 38 of 38

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password