Author Details

Главна

Повеќе
Prva Вести Македонија

Детскиот фестивал „Поточиња“ објавува аудиција за нови членови

Скопје, (12.09.2018) Оваа пролет Детскиот фестивал “Поточиња“ го прослави својот 15 – ти роденден со прекрасни шест претстави во...

Повеќе
Prva Вести Свет

Самсунг Електроникс отвори нов Центар за вештачка интелигенција во Њујорк

Покрај петте објекти во Кореја, САД, Велика Британија., Канада и Русија, Научниот центар на Самсунг за истражување и развој...

Повеќе
Живот и стил Магазин

EROS RAMAZZOTTI ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!!

Неверојатно задоволство ни е со Вас да ја споделиме следнава вест. После концертот на Sting, на Скопје ќе му...

Повеќе
Vtora Вести Македонија

Македонскиот бисер, Охрид, домаќин на ЕТУ Балканското првенство во триатлон

Скопје, (11.09.2018) Во Охрид од 14-ти до 16-ти септември следи еден од најголемите и најтешки видови на атлетско натпреварување,...

Повеќе

Овој викенд, посетителите на „Вип Аква Парк“, кој е дел од комплексот на спортскиот центар „Борис Трајковски“, за последен...

Повеќе

Ако барате работа можете да размислувате за школување за пилот и заминување во Кина.

Повеќе

Page 1 of 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password