Author Details

Tурчин ја врзал ќерка си за комбе и така ја возел. Возилото е снимено во регионот Чанкирис Јалакент, северно...

Повеќе

Се укинува листата на дефицитарни занимања, а работодавците нема

Повеќе

„Како граѓанин, едвај ги чекам деталите од спроведувањето на проектот остров Исочна Салва, првиот голем историски проект кој ќе...

Повеќе

Бројчаникот кој стои ама уште не брои е поставен согласно сите процедури. Ова денеска го потврди портпароо на Владата...

Повеќе

Додека се заострува дебатата, но и реакциите во јавноста околу изградбата на магистралиниот гасовод

Повеќе

Над 327 милиони евра влегле во Македонија како странски директни инвестиции во првото полугодие годинава.

Повеќе

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг доаѓа во Скопје следната недела

Повеќе

Во Хрватска е објавен оглас во кој се нудат 500 куни дневно за берба на мандарини, пишува Слободна Далмација. Бербата трае...

Повеќе

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password