Почетна

ССМ: Да се зголемат платите и пензиите, ако не се врати цената на струјата

Доколку избрзаното покачување на цената на електричната енергија не биде повлечено, потребно е зголемување на сите плати и пензиите, во висина на зголемените трошоци за живот или скалесто за најмалку…

Повеќе

Синдициран заем од 72 милиони евра за финансирање на изградбата на East Gate Mall во Скопје

Договор за синдициран заем во вредност од 72 милиони евра беше потпишан денеска од страна на домашни и странски банки со цел финансирање на изградбата на трговскиот центар East Gate…

Повеќе

Последен биланс: Новозаболени 88, починаа шест лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19, од кои во: Скопје 23, Куманово 8, Дебар 2,…

Повеќе

IQOS конечно во Македонија

Иновативниот уред IQOS (ајкос) кој направи револуција во тутунската индустрија од денеска е во продажба во Македонија. IQOS е електронски уред кој го загрева, но не го гори тутунот. Бидејќи…

Повеќе

Шекеринска: Очекуваме годинава целосно да започнат преговорите со ЕУ

Очекуваме уште во текот на оваа година целосно да започнат преговорите за членство на земјава во ЕУ, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска одговорајќи на  новинарско прашање, зошто на Самитот…

Повеќе

Се укинува ли полицискот час: Состанок утре

Во согласност со досегашните анализи кои се однесуваат на актуелната состојба со корона вирусот во земјава, во текот на утрешниот ден здравствените власти ќе разговараат дали наскоро ќе може да…

Повеќе

Филипче бара казнувањето за неносење маски да почне веднаш

Министерот за здравство Венко Филипче ќе побара од Владата да наложи казнувањето на граѓаните кои не носат заштитна опрема како што е наложено, да почне веднаш, односно од утре или…

Повеќе

Србија за 1-ви Мај воведува полициски час од четврток до понеделник

Српската влада објави дека за прзникот 1-ви мај водедува подолг полициски час. Како што информираат  забраната за движење ќе започне од четврток попладне и ќе трае до понеделник.  

Повеќе

Шпанија: Над 2.000 заразени и 100 починати од Ковид-19 за еден ден

Шпанската Влада денеска донесе одлука за прогласување вонредна состојба на територијата на цела земја во период од 15 дена, со можност за продолжување. Бројот на заразени со новиот коронавирус во…

Повеќе

Филипче: Температура развиле 7 пациенти од Штип, Куманово, Тетово, Кичево и Охрид

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека сите 13 пациенти кои се во болница, се во стабилна состојба. Само првата пациентка од Дебар е на распираторна машина….

Повеќе

Page 2 of 38

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password