Почетна

Ураганот Флоренс направи вистински хаос во САД

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од ураганот го погоди градот Рајтсвил Бич во Северна Каролина. Во Вашингтон…

Повеќе

Не внесувајте свинско од Бугарија!

Граѓаните кои патуваат во Бугарија при враќање во Македонија да не носат храна од животинско потекло, апелира директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Атанасов. Тој денеска во Велес…

Повеќе

МАНУ ќе бара флексибилност во Договорот за да си го задржи името

Со Договорот помеѓу Македонија и Грција идентитетските прашања и прашањето за јазикот се решени и зацврстени, смета претседателот на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), Таки Фити. Тој посочи…

Повеќе

Сите возила ќе имаат зелен картон со регистрацијата: Каква ќе биде цената?

Зелената карта ќе се спои со полисата за автоодговорност која секое возило треба да ја има при годишната регистрација на самото возило, вели првиот човек на Агенцијата за супервизија на…

Повеќе

Курц медитираше пред „Воинот на коњ“

Себастијан Курц, канцеларот на Австрија, слободно се прошета на скопскиот плоштад Македонија за време на неговата посета на земјата. Еден од најскромните и најнародни лидери во Европа сакаше опуштено да…

Повеќе

Што направи „Гранит“ за половина година?

Приходите на „Гранит“ паднале за 12 милиони евра, оперативната загуба за пола година е 318.000 евра, а обврските пораснале за над 11,8 милиони евра. Само благодарејќи на финансиски приходи за…

Повеќе

(ВИДЕО) Ја возел ќерка си врзана за комбе, причината ќе ве шокира

Tурчин ја врзал ќерка си за комбе и така ја возел. Возилото е снимено во регионот Чанкирис Јалакент, северно од главниот град Анкара. Полицијата со помош на регистрациските таблички на…

Повеќе

Се укинува листата на дефицитарни

Се укинува листата на дефицитарни занимања, а работодавците нема

Повеќе

Ќе се ископа канал и Катар ќе биде остров?

„Како граѓанин, едвај ги чекам деталите од спроведувањето на проектот остров Исочна Салва, првиот голем историски проект кој ќе ја измени мапата на регионот“- објави преку Твитер Сауд ал Катани,…

Повеќе

Бројчаникот ставен по сите процедури, уште се „крие“ колку го платил Заев

Бројчаникот кој стои ама уште не брои е поставен согласно сите процедури. Ова денеска го потврди портпароо на Владата Миле Бошњаковски кои кажа дека биле запазени сите процедури. Тој посочи…

Повеќе

Page 37 of 38

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password