Ураганот Флоренс направи вистински хаос во САД

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот
Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот
дел од ураганот го погоди градот Рајтсвил Бич во Северна Каролина.
Во Вашингтон и Северна Каролина од поплавите е поплавен автопатот 264, со што е
пресечена главната рута кон другите зони кои се загрозени од поплавите.
Во градот Њу Берн од поплавите се загрозени 150 луѓе, кои чекаат спасување. Тв станицата во
тој град, исто така, морала да биде евакуирана среде известувањето за ураганот.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password