Дневен хороскоп за 11.5.2019 година

ОВЕН

Работа: Ве очекува поволен ден на ова поле, некои важни промени би можеле да ги почнете денеска.

Љубов: Доколку вашата врска била во криза, сега ќе одлучите дали останувате заедно, или ќе дојде до прекин.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

БИК

Работа: Не сте подготвени за промени иако многу ги најавуваат. Време е да поработите на својата способност да се адаптирате.

Љубов: Не сте ги исполниле сите ветувања кои сте ги дале на партнерто, и ја губите довербата.

Здравје: Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да не сте сосема објективни и тоа ви е минус на работното поле.

Љубов: Потребно е малку ладно размислување. Саканата личност ќе ви покаже дека некои работи не и одговораат.

Здравје: Главоболка.

РАК

Работа: Делувате како да ви е тешко да прифатите одговорност.

Љубов: Партнерот е подготвен да се потруди за вас и да ви покаже дека вашата врска му значи.

Здравје: Грчеви во мускулите.

ЛАВ

Работа: Доколку се занимавате со работа која е поврзана со странство или некое патување, очекувајте поволен период.

Љубов: Сметајте дека односот со вашиот партнер е добар. Ако сте слободни, можно е познанство.

Здравје: Пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Работа: Не ве очекува премногу работа денеска, ќе имате многу слободно време и прилика малку да одморите.

Љубов: Ќе имате можност да се зближите со симпатијата. Надевајте се на позитивен ден за љубов.

Здравје: Замор.

ВАГА

Работа: Очекувајте нова работна шанса и нова можност да остварите заработка. Покажете подгответност да се посветите околу тоа.

Љубов: Можна е караница меѓу вас и саканата особа, и тоа да се претвори во нешто посериозно.

Здравје: Посетете стоматолог.

ШКОРПИЈА

Работа: Верувате дека можете да ги остварите целите кои сте си ги поставиле себе си, но некогаш е тешко со сите тешкотии да се борите сами.

Љубов: Поволен ден за комуникација со саканата личност, време е да решите некои проблеми.

Здравје: Повеќе вежбајте.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска сте наклонети да правите некои грешки кои би можеле многу негативно да се одразат на општата работна ситуација.

Љубов: Не ви годи самотијата и сакате да влезете во нова љубовна врска за да се чувствувате добро.

Здравје: Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако сакате да напредувате пред вас е период полн со предизвици. Важно е да покажете подготвеност да се посветите на работата.

Љубов: Направете прв чекор кон тоа да се поправи односот со саканата личност.

Здравје: Проблем со белите дробови.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате некое чувство на несигурност на работното поле и одредени грижи ве следат.

Љубов: Емотивно се чувствувате дистанцирано од оние кои ги сакате и не ви е лесно да донесете вистинска одлука.

Здравје: Проблеми со очите.

РИБИ

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон работните проблеми.

Љубов: Емотивно ситуацијата исто така се комплицира и со саканата личност може да дојдете до големи караници, замерки и оддалечувања.

Здравје: Несоница.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password