Пендаровски денеска ќе добие уверение, утре ќе биде инаугуриран во Собранието

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски денеска на седница на Државната изборна комисија ќе добие уверение дека е избран за шеф на државата.

Претходно ДИК ќе одржи јавна седница на која ќе ги објави конечните резултати од претседателските избори.

Пендаровски утре ќе биде инаугуриран на седница во Собранието, со што и официјално ќе го почне петгодишниот мандат.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password