Дорис Пак за „Рекет“: Зошто ЕУ не реагира? Поради името не може да се затворат очи, се споменува премиерот!

Германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврoпската народна партија (ЕПП), Дорис Пак, се огласи на Твитер за последната снимка за „Рекет“ објавена на „Ла Верита“.

„Зошто не реагира ЕЕАС (Европската служба на надворешни работи)? Граѓаните ми пишуваат и ме повикуваат! Решавањето на прашањето со името не може да биде причина за затворање на очите пред криминалната реалност! Премиерот на Северна Македонија се споменува во третото продолжение од снимките“, пишува Пак.

Photo: EPA / LASZLO BELICZAY

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password