Силен земјотрес во Истанбул: Паниката се шири брзо

Силен земјотрес со магнитуда од 5,7 степени по Рихтер го погоди најголемиот турски град, Истанбул.

Епицентарот на потресот бил на 70 километри западно од градот, во Мраморното море.

Градоначалникот, Екрем Имамоглу, преку својот Твитер профил објави дека засега нема извештај за материјална штета и за повредени лица.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password