Грците гласаат на предвремените парламентарни избори

Во Грција денеска се одржуваат предвремените парламентарни избори. Последните анкети прогнозираат смена на власта во земјата и преземање на премиерската позиција од страна на опозицискиот лидер Кирјакос Мицотакис.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password