До смрт избоден сопственик на кафeана во Кичево

Едно лице е убиено вечерва во угостителскиот објект „Гурман“ во Кичево, дознава „Независен весник“.

Весникот пишува дека е убиен 64 годишниот сопственик на локал М.С, но засега нема информации за убиецот. Сопственикот бил избоден до смрт со нож по кратка расправија со напаѓачот. Мотивите засега не се познати. Полицијата и јавен обвинител извршија увид и локалот е заштитен со полициска лента.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски го потврдува настанот.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password