Директорот на Градска болница: Четворица патници загинаа, а еден е во критична состојба

Директорот на Градската болница 8-ми Септември, Христијан Костов соопшти сега досега во оваа болница од донесените патници од превртениот автобус кај Тетово четворица се мртви, а еден од во критична состојба и се бори за живот.

Директорот Костов рече дека се уште пристинуваат возила на брза помош со повредени патници и очекува таа бројка да стигне до 40-45 луѓе. Додаде дека болницата има капацитети да се справи со оваа ситуација.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password