13 загинати во тешката сообраќајна несреќа, потврди министерот Филипче

13 загинати во тешката сообраќајна несреќа, потврди министерот Венко Филипче.

Седум починале на лице место, пет во градската болница „8-ми Септември“.

Очевидците велат дека ситуацијата е страотна и дека додека да стигнат ургентните екипи локалното население пружало помош на настраданите.

Несреќата се случила околу 17 часот на автопатот Скопје – Тетово, кај село Лекарци во која се преврте автобус.

На месото несреќата има десетина амбулантни возила и теренот се расчистува.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password