Експерти за читање од усти: Додека се тресеше Меркел повторува една фраза

Германската канцеларка Меркел за време на нападот со неконтролирано тресење, повторува „ќе успеам, ќе успеам“ вели експерт за читање од усни.

Џудит Хартер експерт за читање од усни вели дека Меркел ги повторувала овие зборови, а фразата потестува на изјавата на Меркел во 2015 когаа беше мигрантската криза, а Меркел изјави „Ќе успееме да се избориме со тоа..“.

Меркел трет пат во средата имаше напад, а во овој случај за време на пречекот на претседателот на Финска. За да спречи нова непријатност, таа вчера седеше на свечената церемонија со премиерката на Данска.

Иако канцеларката изјави дека е добра, ЦДУ веќе разговара за тоа дека таа би требало да замине од лидерската позиција.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password