Извлечени првите добитници од наградата на Мој ДДВ

Извлечени првите 15 добитници на 100 000 денари од наградната игра Мој ДДВ, #МојаНаграда, напиша министерката за финансии нина Ангеловска.

„Шест од наградите ги добија граѓани од Скопје, по две добија граѓани на Велес и Штип и по една парична награда заврши во Кавадарци, Кочани, Битола, Велес, Вевчани и Крива Паланка. Се надевам дека овие среќни празнични денови ќе бидат уште посреќни за петнаесетте добитници. Благодарност до сите кои придонесувате во заедничката борба со сивата економија, вели Ангеловска.

Таа им честиташе на добитниците.

Сите добитници за три дена се објавуваат на http://loto.mk/MojaNagradaRezultati

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password