Страшно, тајфунот во Кина фрла луѓе по улица (Видео)

Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што најмалку 64 лица го загубија животот, но…

Повеќе

Page 1 of 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password