Пожарникарите евакуираат станари зградата која гори во Кисела вода

Гори стан во зграда во скопската населба Кисела Вода, спроти салата Расадник. Во моментов пожарникарите на скопската противпожарна бригада со неколку возила го гасат пожарот и ги евакуираат станарите.

Владимир Симоновски, командат на Бригадата за противпожарна заштита за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека има станари на 7-кат од зградата кои не успеале да се симнат пред проширување на пожарот и работат на нивно евакуирање.

“Не се во опасност луѓето, работиме на нивно извлекување. Пожарот е на 5 кат ” , вели Симоновски.

Извор Сакам да кажам

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password