Нови 11 случаи на заболени со морбили

Регистрирани се 11 нови случаи со заболени со морбили. Од нив, пет биле прегледани и пуштени на домашно лекување, а шест биле задржани на Клиниката за инфективни болести.

Две петмесечни бебиња, две деца на возраст од една година и седуммесечно бебе се меѓу заболените.

Во моментов 26 се хоспитализирани на Клиниката, а до сега се вакцинирани 5.400 граѓани. Досега се регистрирани околу 160 заболени од морбили.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password