Конечни резултати: Колку вреди победата?

На обработени 100 отсто од гласовите, Стево Пендаровски има разлика од 58.499 гласови пред Гордана Силјановска Давкова и е победник на претседателските избори.

Пендаровски освои 436.212 гласови, а Силјановска Давкова 377.713 гласови.

Во проценти, Пендаровски има 51,66 отсто, а Давкова 44,73 отсто.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password