Неделен хороскоп за 27.април- 4. мај 2020 година

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Деновите што следуваат се богати со љубовни искуства што ќе ви бидат пријатни. Оние кои сеуште се сами, ќе треба да се дотераат и да најдат начин да се дружат, затоа што навистина се зголемуваат шансите да пронајдат и доживеат љубов. Оние во врска, ќе уживаат во малите работи.

Кариера

Слушајте ги другите повеќе од себеси. Во овој момент е така. Луѓето околу вас и оние со кои работите, во моментов гледаат повеќе од вас или имаат поголемо влијание врз работите. Затоа, поврзете се и не прашувајте премногу. Следете ги до завршетокот.

Здравје и совет

Наспијте  се колку што сакате.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Деновиве, нема да има значителна промена во вашите приватни односи. Сигурно ќе имате доволно енергија, особено за комуникација, зборовите ќе  надоместат она што ви недостасува емотивно. Ќе успеат во тоа.

Кариера

Вие попрво би се пензионирале дома и би направиле нешто од домашниот простор. Некои ќе ги искористат овие влијанија за вистинско преуредување, така што ќе почнат да работат по дома за да станат вистински господари. Обврските на работа ќе бидат во позадина.

Здравје и совет

Сè уште не сте заблескале. Почекајте малку.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Многумина ќе уживаат како што не им се случило одамна. Можностите за зближување ќе има скоро секој ден. Ако сè уште сте сами, комуницирајте со светот. Ве чекаат. Оние во врска, ќе почувствуваат дека нивниот однос се развива во насока како што треба. Ќе им биде пријатно.

Кариера

Ќе бидете заинтересирани за нови системи што можат да ги подобрат резултатите од она што го правите. Ќе направите нови планови во овој поглед. Ќе се борите да ги поддржите другите во нивното активирање или барем да ги мотивирате. Ќе им бидете На услуга на сите.

Здравје и совет

Ќе ви треба повеќе сон.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Пред вас се денови на добри, но не и големи љубовни можности. Користете ги за да изградите доверба помеѓу вас и вашиот партнер. Самоконтрола исто така треба да се примени за повремено да реагирате како што треба. Бидете воздржани.

Кариера

Некои работни задачи привршуваат. Се подготвувате за попис или затворање на некои деловни фази. Ќе има и такви кои предвреме ќе одат на одмор. Некои други ќе работат од дома и ќе најдат повеќе смисла отколку да работат во компанијата.

Здравје и совети

Светот брзо се менува.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Во љубовта, најмногу ќе ве следи среќа. Малите сомнежи ќе бидат минливи по природа, затоа не им придавајте важност. Објективно, вратата на нечие срце е отворена за вас. Не ја затворајте вашата патека, туку одете таму каде што сметате дека припаѓате.

Кариера

Ќе ги извршувате вашите работи лесно и вашата самодоверба ќе се зголеми. Овие денови ќе имате можност да покажете повеќе и да ги докажете своите работни вештини. Затоа, не се двоумете. Треба да се засукаат ракавите и едноставно да се работи.

Здравје и совети

Очекувате се повеќе и повеќе.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Иако во наредните неколку дена ќе ви се даде можност да ги подобрите односите со луѓето околу вас, вие самите ќе бидете предмет на несоодветни реакции и затоа ќе го елиминирате потенцијалното зближување. Со доза на самоконтрола, сè ќе излезе подобро. Дајте се од себе.

Кариера

Некои ќе бидат изненадени од важноста на работата што претстои. Би можеле да бидат исплашени. Сепак, кажете им дека сè е добро поставено. Оваа можност ретко се добива и жално е да ја промашите. Немојте премногу да анализирате.

Здравје и совет

Подобро да се организирате.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Конечно ќе се чувствувате побезбедни во вашата врска. Ќе бидете подготвени за различните лудости, дури и за ризици, затоа што знаете дека вашиот партнер ве сака најмногу на светот. Дури и ако се сплеткате, ќе ви биде простено. Оние кои се сеуште сами ќе го привлечат вниманието на другите со својата отвореност.

Кариера

Ќе работите со сите околу вас многу ефикасно. Многу очи ќе бидат вперени во вас и ќе очекуваат резултати. Некои ќе направат потези што ќе влијаат на сите со кои работат. Ќе го сторат тоа повеќе од успешно и ќе бидат ценети од другите.

Здравје и совет

Ќе се ослободите од илузијата.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Иако објективно ќе имате добар поттик во љубовта, не претерувајте за да не направите грешки во чекори. Тоа ќе зависи од вас и од можноста да се контролирате себеси во вашиот личен живот. Дајте се од себе. Нешто убаво е на повидок.

Кариера

Уметниците пред публика, спортистите, како и оние кои работат со млади ќе добијат одлична можност во својата работа. Поради ова, некои ќе побрзаат и ќе започнат да градат кули во воздух. Можноста е таму, но треба мудро да се искористи. Треба да се остане приземјен.

Здравје и совет

Сакајте се како што ве сакаат другите.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Влијанието на планетите врз љубовта во вашиот приватен живот ќе биде во голема мерка занемарливо, како да љубовта ве одминува. Иако може да изгледа како сè е можно за еден час, до следниот момент ќе видите дека ништо не е можно. Чувајте го она што го имате и заборавете сè друго.

Кариера

Голема материјална добивка веројатно ќе ве зајакне и ќе ве натера да работите уште понапорно. Ценете ги сите заложби, но она што го постигнавте овој пат ќе се смета пред сè само за ваша заслуга.

Здравје и совет

Одморете се, сте заслужиле.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Ќе бидете поканети да патувате или да комуницирате со луѓе подалеку од вашето место на живеење  и на тој начин ќе може да запознаете личност која ќе ве заинтригира. Затоа, прифатете ги повиците и бидете отворени за љубов. Оние во врска, ќе бидат опуштени и задоволни.

Кариера

Привилегиите за кои се надевавте дека ќе дојдат се тука, но нема да бидете сигурни како да ги искористите. Повеќе ќе личи на нешто што ви се нуди затоа што тоа е нечија должност или затоа што такви се правилата. Оние попаметните ќе го игнорираат ваквиот став.

Здравје и совет

Забавувајте се со пријателите.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ќе бидете будни и активни во потрагата по вашиот духовен партнер ако сè уште сте сами. Нема да ви биде тешко да барате до крајни граници и да го пронајдете она што го сакате. Оние кои веќе се во врска ќе изненадат некој близок со предлози полни со активност и динамика.

Кариера

На работното место, секојпат ќе покажувате борбен став, така што нема да ви биде пријатно со колегите. Обидете се да ги погледнете сите смирено и не скокајте на секој предизвик. Вашиот напор и упорност може да се рафинираат на подискретен начин.

Здравје и совет

Учете вежби за дишење.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со нешто што нема смисла. Разликувајте што е што, но не реагирајте по секоја цена. Подоцна ќе имате причина да покажете што чувствувате и можност да постапите правилно.

Кариера

Запомнете само колку сте постигнале во минатото, најмногу од сè за да се мотивирате за во иднина. Кога ќе ви понудат нешто големо и се сомневате дека не е можно или не можете, самите си ги затворате шансите. Размислете за тоа.

Здравје и совет

Станувате интровертни.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password