Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега

Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега
„Ајфон XS“, „ајфон XS Max“ и „ајфон XR“ се новите паметни телефони од „Епл“ за 2018 година. Нивната продажба ќе почне на 21 септември, а најевтин од овие три модели е XR со почетна цена од 749 долари. XS ќе чини 999 долари, а XS Max со цена од 1.099 долари е најголемиот „ајфон“ досега.
Пред телефоните на вчерашниот настан беше претставен и нов паметен часовник Apple Watch серија 4 во новото седиште на „Епл“ во Купертино, Калифорнија.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password