На крштевката на Арчи дошле сестрите на Дијана, не и кралицата

Арчи Харисон Маунбатен Виндзор, двомесечниот син на принцот Хари и Меган Маркл беше крстен вчера, а семејната групна фотографија која ја објавија војводата и војвотката од Сасекс на која се членовите на кралското семејство, покажала дека и овојпат ѝ оддале почест на трагично загинатата принцеза Дијана.

На фотографијата, освен Хари, Меган и Арчи, се наоѓаат принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, мајката на Меган – Дорија Рагланд, како и двете сестри на принцезата Дијана, леди Џејн Фелоус и леди Сара Меркудејл.

Сестрите на леди Дијана биле меѓу 25- те најблиски гости на крштевката на малиот Арчи, а по желба на Меган и Хари се нашле и на семејните свечени фотографии.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password