Цело богатсво: Колку заработува Карлеуша за една вечер

Во дебата дали настапува или не, во клубови во кои претходно настапувале реалити ѕвезди, српската пејачка Јелена Карлеуша соопшти дека и покрај тоа што рекла „не“ претходно, планира да пее во клуб во Австрија за што ќе добие 25.000 евра.

„Се согласив во сабота да пеам во Австрија, во клуб каде пред мене пеел некој реалити полусвет. Разберете ме, ми дадоа 25.000 причини да замижам на таа нивна грешка која повеќе нема да ја повторат, напишала Јелена на социјалните мрежи.

Инаку станува збор за пеачката Кристина Кија Коцкар, која победи во реалното шоу Задруга. Таму влезе како непозната, а после тоа стана пеачка иако никогаш немала такви амбиции. Сега полни клубови во Србија и во странство каде живее српска дијаспора.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password