М-НАВ: Вчера рекордни 1.091 летови над македонското небо

Првиот пат на 29 јуни оваа година кога беа забележани вкупно 1.042 летови, и повторно вчера на 6 јули кога се забележани вкупно 1.091 лет..

-Како и минатата година, и оваа, последната сабота од јуни се надмина рекордниот број на летови од предходната година. Досегашниот рекорд остварен минатата година на 11 август 2018 изнесуваше вкупно 1.028 лета… Рекордот прво беше надминат за 14 летови, a вчера за 63 лета, се вели во соопштението од компанијата.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password