cetvrta

Иванов потребен ни е дијалог

Оваа иницијатива преку која Грција инвестира во младите луѓе од Македонија е позитивен пример за соработка и градење доверба меѓу македонското и грчкото општество, наспроти потпишаната меѓувладина Спогодба која е…

Повеќе

Јункер: Не смееме да го занемариме Балканот, во спротивно други ќе го обликуваат

Европската унија мора да биде единствена во пристапувањето кон Западен Балкан, во спротивно други ќе преземат на себе да го обликуваат нејзиното најблиско опкружување, изјави денес претседателот на Европската комисија…

Повеќе

Џафери: ВМРО – ДПМНЕ кога и да се вклучи во кампањата, парите се на располагање

Верувам во граѓаните, како што тие веруваа во мене, во институциите, во партиите што ги поддржуваа досега и затоа сум убеден дека на крајот граѓаните ќе рефлектираат со излезноста неопходна…

Повеќе

Плаќаат за стан од А категорија, добиваат со Б или Ц

Иако плаќаат за стан од А категорија што значи енергетски ефикасен објект, граѓаните многу често добиваат стан од Б или Ц категорија. Тоа во пракса значи дека потрошувачката на енергија…

Повеќе

Меркел ќе го забарикадира Скопје

Германската канцеларка Ангела Меркел за прв пат утре ќе пристигне во посета на Македонија, а безбедносните мерки се очекува да бидат „најзатегнати“ во последно време кога станува збор за сигурноста…

Повеќе

Рекордно салдо странски инвестиции годинава: Колкав капитал влегол до јуни?

Над 327 милиони евра влегле во Македонија како странски директни инвестиции во првото полугодие годинава.

Повеќе

Page 13 of 13

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password