cetvrta

Каде има најголема излезност до 15 часот

Во општина Сарај има најголема излезност од 15 часот, покажуваат податоците од  Државната изборна комисија. Таму до овој пресек на референдумот се изјасниле 36,5 отсто од запишаните избирачи. Претходно односно…

Повеќе

Роналдо: Не сум ја силувал, сака слава

Суперѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе ја тужи 34-годишната Кетрин Мајорга поради штетите, нанесени од нејзините обвиненија во „Шпигел“ дека тој ја силувал. Како што е познато, Мајорга изјави пред…

Повеќе

Овој знак денеска го очекува кратка средба со поранешна љубов – Дневен хороскоп 28.09.2018

Овен. Може да имате некое нервирање во предпладневните часови, но успешно ќе излезете на крај со ситуациите. ОВЕН Не сте сигурни на кој начин да ги разберете информациите кои доаѓаат…

Повеќе

Раст на платените даноци поврзани со животната средина

Во 2016 година во Република Македонија за девет проценти повеќе се платени даноци поврзани со животната средина, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци, износот на платените даноци е…

Повеќе

Од утрте температурите паѓаат под нулата

Температура под нулата за утре наутро најавуваат метеоролозите на повисоките места и по одделни котлини. Според прогнозата утре температурата под нулата ќе се спушти во Берово на минус четири, Маврово…

Повеќе

„Тендери“ на СЈО одложено поради отсуство на бранителите

– Поради остсутво на бранителите на обвинетите, денеска во Кривичниот суд не се одржа рочиштето за предметот на СЈО, „Тендери“ во кој првообвинета е поранешната министерка за култура Елизабета Канческа…

Повеќе

Димитров: Реалноста е дека преку договорт можеме во НАТО и ЕУ

Доволно созреавме како општество за да се соочиме со реалноста – патот кон ЕУ и НАТО води преку договорот со Грција за името, и таква е релноста. Сите лидери почнувајќи…

Повеќе

Мицковски: Ова е е борба за Македонија и нејзината иднина

На денешниот протестен марш во Охрид поради незадоволството од работата на власта, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ говорот го почна истакнувајќи дека името ни е вековно и ќе остане така и во…

Повеќе

Иванов: Настапува период на недемократија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, на почетокот на работната посета на САД, одржа предавање на престижниот Државен универзитет Вејн во Детроит. Македонскиот претседател, кој беше најавен како поддржувач на…

Повеќе

Сава осигурување донираше мерачи за брзина

Пет дигитални мерачи на брзина донираше Сава осигурување на градот Скопје. Дигиталните мерачи на брзина се инструменти кои треба да одиграат превентивна улога во сообраќајот со тоа што ќе сигнализираат…

Повеќе

Page 11 of 13

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password