Серена Вилијамс се најде на листата најбогати жени на светот, тежи 225 милиони долари

Американската тенисерка Серена Вилијамс е првата спортистка во историјата кој влезе во листата на најбогатите жени на светот кои самостојно го заработиле своето богатство. Ова го објави „Форбс“ на својот твитер-профил.

Богатството на 37-годишната тенисерка се проценува на 225 милиони долари. Според публикацијата, во изминатите пет години, Вилијамс инвестираше во 34 новинари.

Вилијамс пред три дена на Грен слемот „Ролан Гарос“ загуби од нејзината сонародничка Софија Кенин во натпреварот од третото коло со 2:6 и 5:7.

ФОТО: EPA/ERIK S. LESSER

Миа

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password