Author Details

Вработување

KFC вработува млади за работа во Скопје

Ние сакаме луѓе со извонредни идеи и луѓе кои се насмеани.   Брендот KFC е прв кога е во прашање...

Повеќе
Живот и стил

Овие знаци се пеколна комбинација

1. Бик – Вага Бик е оној кој сака да биде главниот лик во врската, лице со акција со...

Повеќе
Македонија

Од утре пад на температурите

Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи .  – Утре...

Повеќе
Живот и стил Магазин

Пораката на Кија за Беквалац го запали интрнетот -Фото

Победничката на реалното шоу „Задруга„ Кија Коцкар јавно и даде поддршка на српската пејачка Наташа Беквалац. Оваа порака следи...

Повеќе
Живот и стил

Новата песна на Беквалац ќе руши рекорди (Видео)

Излезе тизерот за спотот на на новата песна на Наташа Беквалац. Станува збор за дует со раперот „Цоби„. Песната...

Повеќе
cetvrta Македонија

Мицковски: Ова е е борба за Македонија и нејзината иднина

На денешниот протестен марш во Охрид поради незадоволството од работата на власта, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ говорот го почна истакнувајќи...

Повеќе
Treta Македонија

Османи: Иванов претставува се она што сакаме на 30 септември да го прекинеме

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи коментирајќи ја изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот...

Повеќе
Vtora Македонија

Иванов: На 30 септември нема да излезам да гласам

Претседателот Ѓорге Иванов на 30-ти септември нема да излезе да гласа на референдумот. Иванов ова го сподели со дијаспората...

Повеќе
Prva Македонија

Македонија почнува со скриниг процесот со ЕУ

На 27 септември започнува подготвителниот период за процесот на пристапување на Македонија во ЕУ. Вицепремиерот и шеф на делегацијата...

Повеќе
Бизнис

Многу музика и забава на хуманитарниот настан на Халк банка во Градски парк

Со многу музика и забава, многу деца и врвулица од луѓе, вчера во Градскиот парк во Скопје, кај популарната...

Повеќе

Page 107 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password