Author Details

Македонија Почетна

Заев се обрати од „Македониум„- Излезете во недела за иднината на вашите деца

 Во недела ќе се соочите со историска одлука. Треба да направите избор. Запаметете, тоа не е избор меѓу две...

Повеќе
Живот и стил

Скопјанецот Огнен ги остави без текст жирито од „Звездите на Гранд„

Младиот скопјанец Огнен Здравковски повторно го воодушеви жирито во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со својот глас. Уште на...

Повеќе
Живот и стил

Хороскоп за 27 септември

Овен Денеска вашата цел ќе биде да навлезете добро во проблематиката на тоа што го работите. Не покажувајте лутење...

Повеќе
Prva Македонија

Пратеници од првиот парламентарен ќе гласаат„за“ на референдумот

Вистинската одлука на 30.септември е да се излезе на референдум и да се гласа „за“. Македонија да направи вистински...

Повеќе
Живот и стил Магазин

Гастоз се враќа во куќата

Победникот на четвртата и на шестата сезона на реалното шоу Парови, Ненад Маринковиќ Гастоз вечерва се враќа во вилата....

Повеќе
Живот и стил

Беквалац е скршена, никогаш нема да бидам ничија жена

По траумата што ја доживеа од нејзиниот сопруг, Наташа Беквалац открива дали се уште верува во љубовта. Поп-ѕвездата го...

Повеќе
Живот и стил

Хороскоп за октомври: Кој знак ќе добие многу пари

  ОВЕН (21.03 – 20.04) Други луѓе и многу обврски поврзани со нив ве очекуваат во текот на овој...

Повеќе
Vtora Македонија

Могерини организира вечера за премиерите од Западен Балкан

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини вечерва во Њујорк ќе организира вечера за премиерите...

Повеќе
Treta Свет

Балканот во паника „Мајмунската сипаница„ ги мобилизира докторите

Србија воведе засилени контроли на граничните премини поради појавата на случаи на така наречени „мајмунски сипаници“ во земји во...

Повеќе
Македонија Почетна

Тупурковски: Треба да го прифатиме договорот за името

Договорот за името треба да го прифатиме како единствено реално решение. На референдумот на 30 септември нема да водиме...

Повеќе

Page 105 of 124

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password