Author Details

Главна

Интернетот гори, Јелена Карлеуша брутално ја навреди Ана Николиќ

Српската пејачка Јелена Карлеупа направи вистински хаос на социјалните мрежи откако јавно ја навреди нејзината колешка Ана Николиќ. Карлеуша...

Повеќе
Treta Свет

Спречен голем терористички напад во Холандија

Денеска холандската полиција уапси седуммина мажи под сомненние дека планираат голем терористички напад со гранати , автоматско оружје ,...

Повеќе
Prva Економија

Еколози предупредуваат: На реките на Балканот им се заканува уништување поради бројни хидроелектрани

На подрачјето на Југоисточна Европа, од Словенија до Грција, се планира изградба на повеќе од 3.000 нови хидроелектрани, а...

Повеќе
Живот и стил Магазин

Бидете во тренд: Kои десет бои ќе бидат „ин“ оваа есен

Секоја сезона си го повлекува прашањето на кое веќе е време да го добиеме одговорот: Која боја на облека...

Повеќе
Почетна Свет

Во Грција падна снег

Многу туристи кои користат годишен одмор во летувалиштата во Грција, биле вчудоневидени и изненадени од призорот. Не е необично...

Повеќе
Vtora Живот и стил

Што ни носи GUESS за есен/зима 2018

Модната марка GUESS ја претстави рекламната кампања за колекцијата дизајнирана за постудените денови – есен/зима 2018.   Кампањата е...

Повеќе
cetvrta Бизнис

Раст на платените даноци поврзани со животната средина

Во 2016 година во Република Македонија за девет проценти повеќе се платени даноци поврзани со животната средина, објави Државниот...

Повеќе
Економија

Почна изградбата на подземната сообраќајница и станбено-деловниот комплекс кај Јужен булевар

Градежништото во наредната година се очекува да има сериозни стапки на раст во позитива. Тоа, планира Владата, да се...

Повеќе
Treta Македонија

Османи: Македонија ќе ја престигне Црна Гора во преговорите

Вицепремиерот за европски прашања и главен преговарач, Бујар Османи, денешниот прв подготвителен скрининг, го нарече историски ден и порача...

Повеќе
Vtora Македонија

Ципрас до грчките иселеници во Њујорк: Со Договорот од Преспа решивме тридецениски спор

За улогата на Грција во регионот и за Договорот од Преспа кој решава тридецениски спор, говореше меѓу другото, грчкиот...

Повеќе

Page 104 of 124

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password