Author Details

Почетна Свет

Во Грција падна снег

Многу туристи кои користат годишен одмор во летувалиштата во Грција, биле вчудоневидени и изненадени од призорот. Не е необично...

Повеќе
Vtora Живот и стил

Што ни носи GUESS за есен/зима 2018

Модната марка GUESS ја претстави рекламната кампања за колекцијата дизајнирана за постудените денови – есен/зима 2018.   Кампањата е...

Повеќе
cetvrta Бизнис

Раст на платените даноци поврзани со животната средина

Во 2016 година во Република Македонија за девет проценти повеќе се платени даноци поврзани со животната средина, објави Државниот...

Повеќе
Економија

Почна изградбата на подземната сообраќајница и станбено-деловниот комплекс кај Јужен булевар

Градежништото во наредната година се очекува да има сериозни стапки на раст во позитива. Тоа, планира Владата, да се...

Повеќе
Treta Македонија

Османи: Македонија ќе ја престигне Црна Гора во преговорите

Вицепремиерот за европски прашања и главен преговарач, Бујар Османи, денешниот прв подготвителен скрининг, го нарече историски ден и порача...

Повеќе
Vtora Македонија

Ципрас до грчките иселеници во Њујорк: Со Договорот од Преспа решивме тридецениски спор

За улогата на Грција во регионот и за Договорот од Преспа кој решава тридецениски спор, говореше меѓу другото, грчкиот...

Повеќе
Македонија Почетна

Заев се обрати од „Македониум„- Излезете во недела за иднината на вашите деца

 Во недела ќе се соочите со историска одлука. Треба да направите избор. Запаметете, тоа не е избор меѓу две...

Повеќе
Живот и стил

Скопјанецот Огнен ги остави без текст жирито од „Звездите на Гранд„

Младиот скопјанец Огнен Здравковски повторно го воодушеви жирито во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со својот глас. Уште на...

Повеќе
Живот и стил

Хороскоп за 27 септември

Овен Денеска вашата цел ќе биде да навлезете добро во проблематиката на тоа што го работите. Не покажувајте лутење...

Повеќе
Prva Македонија

Пратеници од првиот парламентарен ќе гласаат„за“ на референдумот

Вистинската одлука на 30.септември е да се излезе на референдум и да се гласа „за“. Македонија да направи вистински...

Повеќе

Page 103 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password