Author Details

Treta Економија

Ако е студено, може да има парно од понеделник

Иако е забележан пад на утринските и вечерните температури, според Регулаторната комисија за енергетика, грејната сезона нема да започне...

Повеќе
Treta Македонија

МВР ќе издава лични карти денеска и утре

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите одделенија за управни работи ќе работат денеска и утре (29-ти...

Повеќе
Prva Македонија

Денеска гласа дијаспората, затворениците, болните и изнемоштените лица

Во пресрет на утрешниот референдум, денеска гласаат болните и изнемоштени лица, затворениците и лицата во домашен притвор, како и...

Повеќе
Македонија Почетна

Им пукале во возилото: Двајца мртви во престрелка во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа во 00,30 часот на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје, непознати лица од...

Повеќе
Почетна Свет

Земјотрес го погоди Сулавеси, нема опасност од цунами

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен по Рихтеровата скала го погоди денеска индонезискиот остров Сулавеси, но не се очекува...

Повеќе
cetvrta Живот и стил

Овој знак денеска го очекува кратка средба со поранешна љубов – Дневен хороскоп 28.09.2018

Овен. Може да имате некое нервирање во предпладневните часови, но успешно ќе излезете на крај со ситуациите. ОВЕН Не...

Повеќе
Главна

Интернетот гори, Јелена Карлеуша брутално ја навреди Ана Николиќ

Српската пејачка Јелена Карлеупа направи вистински хаос на социјалните мрежи откако јавно ја навреди нејзината колешка Ана Николиќ. Карлеуша...

Повеќе
Treta Свет

Спречен голем терористички напад во Холандија

Денеска холандската полиција уапси седуммина мажи под сомненние дека планираат голем терористички напад со гранати , автоматско оружје ,...

Повеќе
Prva Економија

Еколози предупредуваат: На реките на Балканот им се заканува уништување поради бројни хидроелектрани

На подрачјето на Југоисточна Европа, од Словенија до Грција, се планира изградба на повеќе од 3.000 нови хидроелектрани, а...

Повеќе
Живот и стил Магазин

Бидете во тренд: Kои десет бои ќе бидат „ин“ оваа есен

Секоја сезона си го повлекува прашањето на кое веќе е време да го добиеме одговорот: Која боја на облека...

Повеќе

Page 102 of 122

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password